Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
Share Thread:
Tekrardan Merhabalar
TLDR; Buraya çok küçükken giriyordum ve tekrardan açık olduğunu görmek sevindirdi.

Henüz birkaç dakika önce internetteki forum kültürünü özlediğimi düşünürken aniden aklıma bir zamanlar Secret-Forest diye bir forum olduğu aklıma geldi. "Neden tekrar açılmış olmasın ki?" diye düşündüm kendi kendime. Zaten daha önce de birçok kez denenmişti. Ve gerçekten de açık olduğunu gördüm. Orman arka planını ve yeşil arayüzü tekrardan görmek beni on küsur yıl öncesine götürdü. Şu an çoktan yıkılmış ve yerine yenisi yapılmış olan o eski evimizin salonunda yere oturmuş ısınma sorunları olan külüstür laptopumda Gereksiz Adam oynarken bu forumu keşfetmiştim. İlkokul çocuğu halimle forumdaki diğer üyelerden ilham alarak kendi kendime GameMaker, RPGMaker ve türevi oyun yapım uygulamalarını kurcalayarak bir şeyler geliştirmeye çalıştım. Buraya tekrardan girmek; GameMaker'dan platformer oyunu kodlamayı öğrenip hazır assetler kullanarak kendimce oyunlar tasarladığım, RPGMaker'da karakterler, mekanlar ve hikayeler yaratırken hayal gücümün zirvesini yaşadığım ve o yaştaki herkesin yaptığı gibi yaşım hakkında yalan söyleyerek forumdaki sohbetlere dahil olmaya çalıştığım günleri bana tekrardan hatırlattı. Foruma başlattığım bir arkadaşımla beraber Troll Face karikatürleri hazırlayıp yayınlıyorduk ve ismini "Arda Melih Karikatürleri- AMK" koymuştuk (O zamanlar arkadaşım kısaltmanın anlamından bihaberdi  Halo ). Açık Mert Korkusuz'dan önce bu şakayı yapmış olduğumu hatırlamak onca yıl sonra bile yüzümde bir tebessüm yaratır.

Bu saatten sonra forum eski günlerine döner mi, dönse bile ben aktif olur muyum bilmiyorum. Ama zaman zaman hatırladığım tatlı anılar ve nostalji duygusu nedeniyle burası her zaman benim için özel bir yer olarak kalacak.
[-] Aşağıdaki 1 kullanıcı speedwagon kullanıcısının mesajını beğendi:
  ? Yonga
(23-09-2024, Saat: 00:29)speedwagon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu saatten sonra forum eski günlerine döner mi, dönse bile ben aktif olur muyum bilmiyorum. Ama zaman zaman hatırladığım tatlı anılar ve nostalji duygusu nedeniyle burası her zaman benim için özel bir yer olarak kalacak.

Hoş geldin :) Eski günlerine dönmeyebilir ama burası her zaman bir hatıra olarak yaşayacak. :)

Now my inner dialogue is heaving with detest
I am a martyr and a victim and I need to be caressed
I hate that you negate me, I'm a ghost at beck and call
I'm failing and placating, and berating myself for staying

I'm a fool.
Ah, I'm a fool.
[-] Aşağıdaki 1 kullanıcı Yonga kullanıcısının mesajını beğendi:
  ? speedwagon

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhabalar Aquilus 5 2.212 10-11-2020, Saat: 11:58
Son Yorum: Kabus