Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
Share Thread:
Dünya Savaşı (Forum Oyunu)
Her sene rutinleşmiş forum oyunumuzu oynamazsak olmazdı :D

[Resim: https://resmim.net/f/t4iTdZ.png]

Nasıl Oynanır?

Oynanış aslında çok basit. Bir ülke seçerek oynamaya başlıyorsunuz, istediğiniz ülkelere savaş açıp bir tur boyunca savaşıyorsunuz. Şansınıza göre bölgeyi alıyor ya da alamıyorsunuz. Sadece eskisine nazaran değişik bir iki yenilikler ekledim, onları da aşağıdan okuyabilirsiniz.

Antlaşma/Anlaşma Sistemi

Savaş esnasında Barış teklif edebiliyor, ya da Antlaşma teklif edebiliyorsunuz. Belirli koşulları kullanarak istediğiniz anlaşmaları ülkeleriniz arasında yapabilirsiniz.
Talep edebileceğiniz şeyler:
*Toprak
*Vassal
*Ülke bağımsızlığı

Bunun yanında başka ülkelerle dost olup Anlaşmalar imzalayarak Ally ya da tek bir ülke haline gelebiliyorsunuz. Bu durumlar da tamamen sizin ülkeleriniz arasında konuşulacak konular olacaktır.

Vassal ve Bağımsızlık

Eğer bir ülkeyi Vassal yapmışsanız, o ülke sizin bünyenizde zorunlu olarak kalmaktadır. Eğer siz bir ülkenin Vassal'ı olmuşsanız onların emrinde olur, onların savaş açtığı ülkelerle siz de otomatik savaşa girer, onlar adına kendi topraklarınızı genişletebilirsiniz.

Bu Vassal'lıktan kurtulmanızın tek yolu yaptığınız Antlaşmanın barış süresinin dolup Bağımsızlık girişiminde bulunma talebinizin olması, ya da başka bir ülkenin sizin ülkenizi Vassal yapan ülkeyle bir antlaşma imzalayıp sizi bağımsız yapmaktır. Eğer Vassal olduğunuz süre boyunca toprak ele geçirmişseniz bağımsız olduğunuzda o toprak tekrar sizin emrinize geçebilir.

Eğer gerçek anlamda hiçbir bağımsız ülke yoksa ve bir ülke başka bir ülkenin bağımsızlığıyla alakalı bir antlaşma imzaladıysa, kendi ülkesinde AI ve bağımsız bir ülke oluşacaktır. (AI olan ülkeleri ben yöneteceğim.)

Başvurmak için:

"......... ülkesini seçiyorum." demeniz yeterli. Şimdiden bol şans :) Yeterli sayıyı bulduğumu düşündüğümde oyunu başlatacağım, oyun süresince başka biri daha dahil olmak isterse dahil ederiz.

Ülkeler:
Portekiz, Fransa, Almanya, Birleşik Krallık, Türkiye, İspanya, Cezayir, Avusturya, Polonya, Rusya, Finlandiya, Norveç, İsveç, Yugoslavya, Ukrayna, Bulgaristan, Yunanistan, İtalya

Ha bir de eklenmesi gereken bir husus, şans faktörü de ülkelerin büyüklüğüne göre değişir, herkesi eşit şekilde başlatmaya özen göstereceğime emin olabilirsiniz :)
Son olarak da: Gri kısımlar kullanım dışı arkadaşlar, diğer bölgeleri seçeceksiniz :)

Eski el üstünde tutulan mapperlardan biri olarak bu oyuna katılmazsam olmaz efenim. ^^

Fransa'da oyun zevkli olur. ^^ Orayı seçmek isterim müsadenle.

hepsini halkların
birbirine kırdırdık
(11-10-2019, Saat: 20:57)owarida14 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eski el üstünde tutulan mapperlardan biri olarak bu oyuna katılmazsam olmaz efenim. ^^

Fransa'da oyun zevkli olur. ^^ Orayı seçmek isterim müsadenle.

Tamamdır, Fransa senindir :)

Sen ülke alacak mısın yoksa sadece AI ülkeleri mi oynayacaksın?

hepsini halkların
birbirine kırdırdık
(12-10-2019, Saat: 14:00)owarida14 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sen ülke alacak mısın yoksa sadece AI ülkeleri mi oynayacaksın?

AI olan ülkelerde olacağım ben, gerisi sizde :D

Almanya benimdir :P

Now my inner dialogue is heaving with detest
I am a martyr and a victim and I need to be caressed
I hate that you negate me, I'm a ghost at beck and call
I'm failing and placating, and berating myself for staying

I'm a fool.
Ah, I'm a fool.
(16-10-2019, Saat: 00:43)Visual917 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Almanya benimdir :P

Tamamdır, Almanya'yı kitledim. :)

Birleşik Krallık
(17-11-2019, Saat: 19:04)Rawt Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birleşik Krallık

Tamamdır, sende :) Son bir kişi daha alsın da başlayalım bari Dance

up up up up

hepsini halkların
birbirine kırdırdık

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi