Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
Share Thread:
Adobe Flash'ın Ölmesi Hakkında Düşünceleriniz
Google ve Apple'ın ortak çabaları sonucu Flash'ın fişini 2020'de tam olarak çekiyorlar. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Webin en ışıltılı dönemi, onlarca Flash oyun, hatıralar tarihe karışacak.  Olması gereken bu muydu?
Macromedia satılmasaydı güvensizlik ve diğer sorunları çözebilir miydi ve/veya Flash'ın bu şekilde öldürülmesini engelleyebilir miydi?
HTML5 Flash'ın yaptığı herşeyi yapar mı peki? Ne düşünüyorsunuz?
Çok gereksizdi yıllardır 2010'dan beri falan bu durum hakkında sessizliğimi korudum çünkü çok üzüldüğüm ve kızdığım halde bir şey yapamayacağımı biliyordum. 1 yıldan az kaldı ne olacak bilmiyorum :D Böyle olmamalıydı.

Now my inner dialogue is heaving with detest
I am a martyr and a victim and I need to be caressed
I hate that you negate me, I'm a ghost at beck and call
I'm failing and placating, and berating myself for staying

I'm a fool.
Ah, I'm a fool.
Aklınız varsa en sevdiğiniz oyunları indirip swf to exe dönüştürücülerle dönüştürüp kullanın.

Fena bir Re-Volt hastasıdır.

(16-09-2019, Saat: 21:12)Hydra Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Google ve Apple'ın ortak çabaları sonucu Flash'ın fişini 2020'de tam olarak çekiyorlar. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Webin en ışıltılı dönemi, onlarca Flash oyun, hatıralar tarihe karışacak.  Olması gereken bu muydu?
Macromedia satılmasaydı güvensizlik ve diğer sorunları çözebilir miydi ve/veya Flash'ın bu şekilde öldürülmesini engelleyebilir miydi?
HTML5 Flash'ın yaptığı herşeyi yapar mı peki? Ne düşünüyorsunuz?

Onu değil de ben şeyi merak ediyorum, şuanki üniversitem dahil bir sürü üniversitenin uzaktan öğretim derslerinde Adobe'nin Flash destekli bir sunu uygulaması kullanılıyor. Adobe nasıl çözecek bu olayı merak etmiyor değilim :D

Haberin tamamı var mı? Hiç mi çalışmayacak artık.
(22-09-2019, Saat: 15:23)Ouz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haberin tamamı var mı? Hiç mi çalışmayacak artık.
2020 ile birlikte artık güncelleme gelmeyecek. Chrome hiç bir şekilde çalıştırmayacak. Diğer büyük browserların da desteği kaldırması bekleniyor.

Millet oyunlar gitmesin diye Flashpoint diye bi uygulamayla kaydediyorlar sanırsam.
kaydedilenlerin listesi; http://bluemaxima.org/flashpoint/datahub...aster_List
Zaten ölmesi gerekliydi. Piyasanın tek alternatifiydi ve çok para kaldırdılar bu işten haksız yere faiş fiyatla. HTML5 ile birlikte Adobe Flash'a artık ihtiyaç kalmadı. Adobe Flash ile yapılan çoğu iş HTML5'te de yapılabiliyor. Darısı diğer Adobe ürünlerinin başına.
Sadece zamanında boşa zaman ayırdığıma üzülüyorum keşke onun yerine Photoshop vs. kassaydım keşke. Ama şuda bir gerçek o zaman Flash kullanmamında farklı yararları oldu benim için.
(22-04-2020, Saat: 08:48)Fatalem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sadece zamanında boşa zaman ayırdığıma üzülüyorum keşke onun yerine Photoshop vs. kassaydım keşke. Ama şuda bir gerçek o zaman Flash kullanmamında farklı yararları oldu benim için.

Animasyon tasarım becerinde faydası olmuştur ki. Farklı programlara kolayca uyarlarsın onu.

Now my inner dialogue is heaving with detest
I am a martyr and a victim and I need to be caressed
I hate that you negate me, I'm a ghost at beck and call
I'm failing and placating, and berating myself for staying

I'm a fool.
Ah, I'm a fool.
Abuzzitinlen bütün diğer SF oyunları da Flash ile birlikte öldü. Artık bir daha oynayamayacağız :( Abuzittin devri bitmiştir. Bak Fırat geldi şimdi aklıma SF'ye ilk girerken Fırat karikatörü daha yeni çıkmıştı onu okurduk.

(27-09-2019, Saat: 22:01)VictoryAndGlory Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zaten ölmesi gerekliydi. Piyasanın tek alternatifiydi ve çok para kaldırdılar bu işten haksız yere faiş fiyatla. HTML5 ile birlikte Adobe Flash'a artık ihtiyaç kalmadı. Adobe Flash ile yapılan çoğu iş HTML5'te de yapılabiliyor. Darısı diğer Adobe ürünlerinin başına.

Adobe çok çakal firma ya adamlar Microsoft ile anlaşma yapıp Linux'e yazılım da çıkartmıyor mesela. Linux'ün çok önü açıkta köstek oluyor büyük şirketler hep. Halbuki Windows a bin basacak distrolar var Manjaro gibi Ubuntu gibi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi