Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
Share Thread:
Poison of the Life #1: Ailemi Öldüren Space
Esenlikler dileriz, bugün ki serimizin ilk bölümünü yayınladık. Umarız bu bölümü seversiniz.

POISON OF THE LIFE

BÖLÜM 1

"Ailemi Öldüren Space

Anlatıcı: Bugün ki maceramız öyle 5 – 6 tane arabası, 2 – 3 tane evi ve 5 – 6 adette çalışan olmayan sıradan ve sıkıcı bir mahallede yaşayan Yasuji Ichinose’nin macerasını anlatacağız. Efenim, bu ailenin reisi matbaacıdır ve annesiyse sıradan olan bir ev hanımıdır, baş cidden klişelik akıyor gördüğünüz gibi. Ciddileşirsek bu hikayemiz 1994 Matsumaru Eria’sında geçiyor.

SPACE CHARGE MANAGER, Spoiler Gezegeni

Space Ichinose: Ichinose Soyadına sahip birisi var mı?
Yakuza Hoshigawa: Evet
Space Ichinose: O halde o aileyi ortadan kaldıracağım.
Yakuza Hoshigawa: Tamamdır, o halde ailenin yerini göstereyim sana.
Space Ichinose: İstemez, Matsumaru Eria denen bir kasabada yaşıyorlar.
Yakuza Hoshigawa: Nereden biliyorsun?
Space Ichinose: Kan çekiyor, rahatça bulup onları cehenneme göndereceğim. Hahahahahahahahahaha
Yakuza Hoshigawa: Peki patron bu kasaba nerede?
Space Ichinose: Dünya gezegeninde yer alıyormuş ve oraya oldukça yakınız. Bugün Dünya saatine göre akşam ineceğim o gezegene ve aileyi bulacağım.
Yakuza Hoshigawa: Peki aileyi bulduğun an nasıl öldürmeyi planlıyorsun?
Space Ichinose: Aileyi öldürmeden önce kendimi tanıtmayı düşünüyorum ve orasını da o zaman düşüneceğim.
Yakuza Hoshigawa: Yine fantezi peşindesin Space-san!
Space Ichinose: Aynen öyle Yakuza-kun.
Yakuza Hoshigawa: Peki, o evde küçük yaşta çocuk varsa?
Space Ichinose: Bana göre Dünya gezegenindeki tüm yaşayanlar bebe sayılır. Burayı nasıl bulduğumuzu hatırlıyor musun?
Yakuza Hoshigawa: Onca dönemdir, uzayı araştırdık ve sonra araştırma bitince bir gezegen bulduk ve bu güzel gezegende yaşamaya karar verdik. Bu gezegenimize bir de ad koyup, sevdiğimiz 100 bilim-insanını davet ettik ve bu davet ettiğimiz insanlardan birisi bize ihanet etti. Bu ihaneti yapan kişinin soy adı Ichinose’idi. Ayrıca 1.000. yaş gününü nasıl kutluyacaksın?
Space Ichinose: Hmm… O kadar oldu mu Yakuza-kun?
Yakuza Hoshigawa: Evet, o kadar oldu. En son kutladığın doğum günü yaşını hala hatırlıyor musun?
Space Ichinose: Hayır.
Yakuza Hoshigawa: Ben unutmadım, 58 yaşındaydın.
Space Ichinose: O kadar oldu mu?
Yakuza Hoshigawa: Evet.
Space Ichinose: Ölümlü insanlardan biriyken uzaya çıkmamız bizim yaşam dengemizi bozmuş.
Yakuza Hoshigawa: Evet, bana bir şey demeyecekseniz gidiyorum Space-san.
Space Ichinose: Gidbilirsin Yakuza-kun.

Cümlesinden sonra Yakuza Hoshigawa mekanından ayrılır.

Anlatıcı: O ailenin tehlikede olduğuna dair kimsenin bir bilgisi yok ve bu aile normal bir günlük hayatını yaşıyor. Sizi o aile ile tanıştırmaya götürelim.

Matsumaru Eria, Samake-wo*, Samake Eawa-da* No: 15 Saat: 07:00

Samake-wo: Gazete Sokağı
Samake Eawa-da: Gazete Basım Evi Caddesi,

Mekan: Evin girişin biraz ilerisinin tam ortasında merdiven var sola dönerseniz ve 5 adım ileriye giderseniz mutfak var, Shinsetsu Ichinose ve Zenya Ichinose ile birlikte yemek yiyorlar.

Shinsetsu Ichinose: Zenya-san, bugün bizlere ne hazırladın ve bugün neler yapacaksınız?
Zenya Ichinose: Bugün Yasuji-kun’un 14. doğum günü. Pasta, meyve ve içecekler yapacağım ve saat 16:00’da kutlamasını yapacağız. Sadece ben değil, tüm sınıf arkadaşları da olacak.
Shinsetsu Ichinose: Şuan ne yapıyor?
Zenya Ichinose: Şuan uyuyor ve gece uyumadığı her halinden belli oluyor.
Shinsetsu Ichinose: Yasuji-kun heyecanlı demek ki.
Zenya Ichinose: Evet keşke kızım olsaydı hayatım.
Shinsetsu Ichinose: (İçinden: Bir kızı olduğunu hala hatırlamıyor. Ben o kızımı eve getirmemin bir anlamı olmayacak.)
Zenya Ichinose: Shin-kun, bugün manşette neler olacak?
Shinsetsu Ichinose: Bir şeyler olmayacak, siyaset, cinayet, çocuk kaçırma, adam yaralama falan oluyor.
Zenya Ichinose: İlgi çeken bir başarı haberi yok mu? En azından prenseslerin cephesinden.
Shinsetsu Ichinose: Hayatım bizim bölge başbakanlık bölgesi gibi gözüküyor ama aslında burası prenseslere sahip.
Zenya Ichinose: Az evvel TV’de “Başbakanlık sistemi ve Prenses Kanunu arasındaki kavga büyüyor.” alt başlığı geçti.
Shinsetsu Ichinose: Ama benim bastığım gazetede “YENİ SİSTEM: PRENSES KANUNU OLACAK!” yazıyordu.
Zenya Ichinose: Vov. Anladım, bir de bu ilk prenses kimmiş biliyor musun?
Shinsetsu Ichinose: Evet, dün basımevindeydi. Adı: Aiko Kamikaze
Zenya Ichinose: Nasıl biri?
Shinsetsu Ichinose: 1.75 boylarında, altın sarısı kıyafetiyle, yeşil renkli tokasıyla, saçının rengi kırmızı ve gözlerinin renkleri de eflatun’dur.
Zenya Ichinose: Oh, iyi incelemişsin. Benden başka kıza bakmayacaksın, prenses bile olsa.
Shinsetsu Ichinose: Sen kıskandın demek hayatım.
Zenya Ichinose: YOK! KISKANMADIM!

Cümlesinden Yasuji Ichinose bu bağırışmaya uyanır ve uyku sersemlemesiyle mutfakta kendine ait sandalyesine oturur. Zenya Ichinose, Yasuji Ichinose için tabak alır ve o pişirdiği yemekten koyar.
Yasuji Ichinose: (Esner), beni niye uyandırdınız? Bir de bugün Cumartesi üstelik.
Zenya Ichinose: Resmen babanın suçu Yasuji-kun. Benim değil.
Shinsetsu Ichinose: Ama anne sen bağırıyordun. YOK! KISKANMADIM! Diye.
Zenya Ichinose: Babana sor, o suçunu biliyor.
Yasuji Ichinose: (İçinden: Tanrım, bunların ikisi de deli) Evet baba, seni dinliyorum.
Shinsetsu Ichinose: O halde, anlatayım. Buralara yeni taşınmış komşumuzdan bahsediyordum.
Zenya Ichinose (İçinden: Aferin, arada da olsa kafan çalışıyor)

Zenya Ichinose yemekli tabağı Yasuji Ichinose’nin masasına koyar.

Yasuji Ichinose: Itadakimasu(*)
Anlatıcı: (Japon’larin yemeklerini yemeden ve ya hediyelerini almadan önce söyledikleri sozdür ve tam anlamı olmasa da Şükranlarını dile getiriyorlar. )
Zenya Ichinose: Bugün akşama kadar evde olmanı istiyorum Yasuji-kun.
Yasuji Ichinose: Tamam anneciğim. (İçinden: Ben arkadaşlarla doğum günümü dışarıda kutlayacaktım.)
Zenya Ichinose: (İçinden: Ne düşündüğünü biliyorum, ben de o yüzden arkadaşlarını eve çağırdım)
Yasuji Ichinose: Anne, ben odama çıkıyorum.
Shinsetsu Ichinose: Zenya, bende işe gidiyorum.

Cümlesinden sonra Yasuji Ichinose ve Shinsetsu Ichinose dediklerini yaparlar. O sırada Space Ichinose Dünyaya inmek için hazırlık yapmaya karar verir, bunun için Yakuza Hoshigawayı yanına çağırır ve hemen Space Ichinose’nin yanına gelir.

SPACE CHARGE MANAGER, Spoiler Gezegeni

Space Ichinose: Düşündüm de aileyi çok merak ettim, o yüzden hemen dünyaya inmeye karar verdim.
Yakuza Hoshigawa: Anladım prensesim. Peki ne tür giysi giyeceksin?
Space Ichinose: Şânıma yakışır bir güzel giysi.
Yakuza Hoshigawa: Anladım prensesim, peki nasıl öldüreceksin?
Space Ichinose: Hmm… Düşündüm, büyük ihtimalle Dünyada olmayan bir teknolojik alet ile ölmelerini sağlayacağım.
Yakuza Hoshigawa: Ya gören olursa prensesim, o zaman ne yapacağız?

Cümlesinden sonra Space Ichinose kılıcını gösterir.

Yakuza Hoshigawa: Mesaj alındı prensesim.
Space Ichinose: KAZE AKASAKA yanıma gel.

Cümlesinden sonra Kaze Akasaka, Space Ichinose’nin odasının hemen önündedir ve duyar duymaz Kaze Akasaka içeri girer.

Kaze Akasaka: Efendim prensesim.
Space Ichinose: Aileyi bulabildin mi ajan Mustafa Deniz?
Kaze Akasaka: Evet, evlerin yeri: Matsumaru Eria, Samake-wo*, Samake Eawa-da* No: 12, fakat bir sorun var. Numarayı yanlış buluyorum her seferinde.
Space Ichinose: Numara yanlış olsun, önemli değil. Zaten caddeyi ve sokağı bulduktan sonra iş kolay.
Kaze Akasaka: Evet, prensesim. İniş kaç dakika içinde başlamasını istersiniz?
Space Ichinose: Mümkün olan en erken zamanda.
Kaze Akasaka: Tamamdır.
Yakuza Hoshigawa: Prensesim, tek mi ineceksiniz aşağıya?
Space Ichinose: Hayır.
Kaze Akasaka: Benimle inecek ve bize karşı gelen herkesi keseceğiz.
Space Ichinose: Evet, nasıl olsa ben ölü gözüküyorum Dünya gezegeninde?
Yakuza Hoshigawa: Peki bu sefer neden gizlenmiyorsun? Normalde gizlice Ichinose’lerin kökünü kurutur sonra gizlice uzay geminize dönerdiniz.
Space Ichinose: İnsanlar beni tanısın ve bir daha asla soy adımı almaya cesaret bile edemesinler istiyorum.
Kaze Akasaka: Anladım prensesim. Benim bu görevdeki işim nedir?
Space Ichinose: Şimdilik ayak işlerime devam edeceksin, sonra sana gizli gizli görevler vereceğim.
Kaze Akasaka: Prensesim sen kötü birisi değilsin, sadece karma(*)sın. Yani karma aslında, düşüncelerini, eylemlerini, isteklerini ve arzularını senin geleceğini belirlemektedir.
Yakuza Hoshigawa: Aslında, herkesin içinde biraz bile olsa karmalık ve karamsarlık var.
Space Ichinose: Ben kötü değilim aslında, bana acı çektiren o aileye kim varsa onlarda acı çekmesini istiyorum. Yaptığım deneylerin malzemelerinin çalınması ve bilgilerimin değersiz görülmesine neden oldular, hepsini ait olduğu cehenneme göndereceğim. Umarım orada yaptıklarının bedelini öderler.
Kaze Akasaka: Bence bu aileyi öldürmekten vazgeçelim, bu aile senin gibi bilim adamı değil. Sıradan bir vatandaş.
Space Ichinose: Her sıradan vatandaş gözümde bir bilim adamının varlığını taşır.
Yakuza Hoshigawa: O halde ben inmeni sağlayacak sistemi başlatıyorum.
Space Ichinose: Tamam!
Kaze Akasaka: Ben de hazırım.

Cümlesiden sonra Yakuza Hoshigawa, Kaze Akasaka ve Space Ichinose, uzay gemisinden aşağıya inmeye başlar.

Matsumaru Eria, Samake-wo, Samake Eawa-da No: 15 Saat: 15:40

O sırada Zenya Ichinose evini Yasuji Ichinose’nin doğum günü için hazırlıklara başlar, balonlar şişirilir, yiyecekler ve içecekler hazırlanır mutfakta bekletilir. Tam oğlunu çağıracakken kapı zili çalar ve kapıyı açmak yürür ve kapıyı açar, karşısında Mamoru Ichigo’yu görür ve hemen içeriye alır.

Mamoru Ichigo: Zenya-san, Yasuji-kun nerede?
Yasuji Ichinose: Odasında.
Mamoru Ichigo: YASUJI-KUN! EVİNDEYİM, HADİ AŞAĞIYA İN!

Bunu duyan Yasuji Ichinose güzel giysilerini giymiş vaziyette aşağıya iner.

Yasuji Ichinose: Sonunda gelebildin kanka!
Mamoru Ichigo: Anneme ders çalışma yalanıyla sana kaçtım ve evde gram nefes alamıyorum.
Zenya Ichinose: Ve bundan annenin haberi yok.
Mamoru Ichigo: Lütfen anneme söylemeyin olur mu?
Zenya Ichinose: Tek bir şartım var, annene daha sonra gerçeği söyleyeceksin Mamoru-kun.
Mamoru Ichigo (utanır): Tamam.

Cümlesinden sonra ikisi de mutfağa geçer. O sırada kapı yine çalar, annesi sonraki gelen çocukları da içeriye alır ve güzel yüzle karşılar, mutfağa baş parmağını gösterir.

Mamoru Ichigo: Sınıfın en çalışkan öğrencisi de gelir ve aramıza yanaşır. Selam güzel Aimi Sun.
Aimi Sun: Hıh, ezikler.
Yasuji Ichinose: HAHAHAHA! Ezik dedi sana… AHAHAHAHAHAHA!
Aimi Sun: Keza sende öylesin.
Shinji Honda: Senin derdin ne Aimi-baka?
Yasuji Ichinose: Tamam boşverin kavgayı, meseleye geçelim. ANNE!

Cümlesinden sonra Zenya Ichinose pastayı getirir ve masaya yiyecekleri ve içecekleri ortaya koyar, bu güzel günü mahvetmek isteyen Space Ichinose Dünyaya inmiştir ve ilk gördüğü şey karşısında şok olmuş.

Matsumaru Eria, Samake-wo*, Samake Eawa-da* No: 12 Saat: 16:20

Space Ichinose: Vov, bu kasaba bayağı gelişip bir ülke olmuş, benim zamanımda burası bir kasabaydı.
Kaze Akasaka: İnsan olduğun günleri hatırladıkça sinirleniyor musun?
Space Ichinose: Yok, sadece aynı soy adımı paylaşan tüm pislikleri temizlemek istiyorum, o kadar.
Kaze Akasaka: Sana zarar vermek isteyenlere karşı savunmamı ister misin, yoksa ortalıkta oturup yas mı tutayım?
Space Ichinose: Güzel fikir, sen otur ağla. Şimdi anladığım kadarıyla bu ev boş, 3 numaralı evden kahkaha sesleri geliyor ve kapıda Shinsetsu Ichinose yazıyor, aradığımız ev burası Kaze-kun. O halde kapıyı insanca tıklatalım.

Cümlesinden kapıyı çalar ve evin annesi olan Zenya Ichinose kapıyı açar ve Space Ichinose’yi görünce şok olur, dışarıya çıkar ve kapıyı dışarıdan kapatır.

Space Ichinose: Sen, Misaki Ichinose’nin kızısın. O gün nasıl ölmedin ha!? Bir de çocukların olmuş.
Zenya Ichinose: İçeri de 12 çocuk var. İçlerinden bir tanesi benim çocuğum var, mümkünse çekip git buradan.
Space Ichinose: Lanet olsun, senin ölmen gerekiyor. Senin yüzünden uzaya hapis edildim ve beni öldü olarak gösterdin, hiç mi vicdan azabı çekmedin. Şimdi sıradan insan rölu oynuyorsun, sana bu yakışmış Misaki Ichimonji!
Kaze Akasaka: Bu isim hiç yabancı gelmedi.
Misaki Ichimonji: Demek sen hala yaşıyorsun, ha 2000 yaşında olduğunu hatırlamıyorsun. Çünkü seni lanetledik, sen her 1050 yaşında hafızanı siliyoruz. Ha beni hatırlamana da şaşırdım.
Kaze Akasaka: Kızlar, çocuklardan birisi sizi görüyor.

Misaki Ichimonji kafasını döndürür ve gördüğü çocuk Mamoru Ichigo’dur.

Misaki Ichimonji: O bakan Mamoru Ichigo, Sakurai ve Kanzaku Ichigo’nun tek erkek çocuğudur.

Cümlesinden sonra Space Ichinose kılıcını çıkartıp Misaki Ichimonji’nin karnına saplar.

Space Ichinose: Biri bitti, gerisi lanet olası eşinde.
Kaze Akasaka: Çocuğa ne yapalım?
Space Ichinose: Hangisini soruyorsun?
Kaze Akasaka: Bize bakanı ve öz çocuğunu.

Cümlesinden sonra Mamoru Ichigo kapıdan çıkar ve tüm çocuklar evlerine gider, kanlar içinde olan annesini gören Yasuji Ichinose bir şey yapamaz ve Space Ichinose’nin kılıcını almak için yanına gelecekken Kaze Akasaka onu durdurur.

Kaze Akasaka: Sanırım öz çocuğu bu yaramazın tekiymiş.
Mamoru Ichigo: Arkadaşımın annesini ne yaptın?
Kaze Akasaka: Size gerçeği anlatmadılar mı?
Space Ichinose: Ay kıyamam.
Mamoru Ichigo: Bize ne yapacaksın?
Space Ichinose: Sen bu aileye bir soy ad olarak bağlı değilsin. Evin babasının çalıştığı yeri söylersen, arkadaşın canını bağışlar.

Cümlesinden sonra Kaze Akasaka’nın telsizi çalar.

Kaze Akasaka: Xi Zou no masakoe lae. (Xi Zou seni dinliyorum.)
Uzay Komutanı Xi Zou: Kaze akasaka lae masena icogaesadeo seona masesa. Masoa oisade ouead operasewa (Kaze Akasaka evin babası iş yerinde yok, dünya gezegenindeyim.)
Kaze Akasaka: Owake (Tamam.)

Kaze Akasaka: Çocukları bırak prensesim evin babası kaçmış, büyük ihtimalle öldürüleceğini biliyordu?
Space Ichinose: Yasuji Ichinose‘yi alalım.
Mamoru Ichigo: Alamazsınız arkadaşımı.
Space Ichinose: Ne yapacaksın çocuk? Annen seni merak eder.

Cümlesinden sonra Space Ichinose, Mamoru Ichigo’yu bayıltmak için tokat atar. Daha sonra Yasuji Ichinose’yi sol eliyle yakasından tutarak geldiği yerden uzay gemisine çıkartır.

Matsumaru Eria, Samake-wo*, Samake Eawa-da* No: 30 Saat: 16:40

Evin babası evi arıyor ve evden kimseden ses gelmeyince endişelenir, hiç beklemeden işi bırakıp hemen koşa koşa eve gider. Gördüğü manzara karşısında şok olur, çünkü karşısında Xi Zou’yu görür ve arkasında ölü eşini.

Xi Zou: Senin dilini biliyorum Dünyalı, sakın bir daha adım atma. Eşini öldüren Space Ichinose’dir.
Shinsetsu Ichinose: Çocuğum nerede?
Xi Zou: Belki deney yaparız ve belki de sizinle olan tüm geçmişini sileriz.
Shinsetsu Ichinose: Pislikler, bizden ne istediniz?
Xi Zou: Çocuğuna iletmek istediğin bir şey var mı ve sakın kaçmaya denemeye kalkışma?
Shinsetsu Ichinose: Yok, tek isteğin çocuğumun ölmemesidir.
Xi Zou: Bu isteğini yerine getireceğim.
Shinsetsu Ichinose: Sizi tanımak istiyorum ve siz kimsiniz?
Xi Zou: Eşinin çalıştığı yer hakkında ne biliyorsun?
Shinsetsu Ichinose: Ne? Çalışmak mı? O sadece sıradan bir insan.
Xi Zou: Güzel kandırmış seni.
Shinsetsu Ichinose: Cidden merak ediyorum.
Xi Zou: Dürüst olayım sana acıdım.
Shinsetsu Ichinose: Bu bağışlanmak anlamında yoksa öldürmek anlamında mı?
Xi Zou: İkisine de.
Shinsetsu Ichinose: Siz kimsiniz?
Xi Zou: Ben uzay generali Xi Zou ama senin telaffüz edeceğin şekilde söyleyeyim ismimi Matsukaze Shinsuke’dir. Başka sorun var mı?
Shinsetsu Ichinose: Öldüreceğin adamın sorularını neden cevap veriyorsun.
Matsukaze Shinsuke: Prensesimin emridir, insanlar kuşkularıyla ve cevapsız sorularla birlikte mezara gitmesine razı olamaz.

Cümlesinden Xi Zou/Matsukaze Shinsuke kılıcını çıkartır ve Shinsetsu Ichinose’nin kalbini hedefleyip aşağıya doğru indirir ve bölüm sona erer.

GELECEK BÖLÜM
Kaze Akasaka: Bu çocuğu istemenin sebebi nedir prensesim?
Space Ichinose: Bu saatten sonra kimsesiz yaşayacak, ben bunu koruyup yetiştireceğim.
Kaze Akasaka: Kaçarsa.
Yasuji Ichinose: Gelecek bölüm, ilk defa “Denek” olma macerama ortak olunuz.

Fena bir Re-Volt hastasıdır.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi