Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
Share Thread:
Forum Ölmüş Abi
:^) ya visunun serçe parmağı bu forumu açık tuttuğu sürece yavaş da olsa diyalog gelişir.
(27-08-2020, Saat: 18:07)Arthedain Adlı Kullanıcıdan Alıntı: :^) ya visunun serçe parmağı bu forumu açık tuttuğu sürece yavaş da olsa diyalog gelişir.

bilemiyorum

Now my inner dialogue is heaving with detest
I am a martyr and a victim and I need to be caressed
I hate that you negate me, I'm a ghost at beck and call
I'm failing and placating, and berating myself for staying

I'm a fool.
Ah, I'm a fool.
Eski forum günleri neydi ya. Paragraf paragraf yazı yazıp okurduk. Sonra Facebook geldi, Twitter geldi, Instagram geldi, Snapchat geldi, TikTok geldi. Her seferinde daha görüntü tabanlı bir platform geldi. Şimdi artık yazı yok, full fotoğraf :D
Türkiye'nin en popüler forumları bile öldü. Bazıları kapandı, unutulup gitti. Diğerleri ise yıllar geçtikçe çökmeye devam ediyor. Instagram ve Tiktok'un zeka seviyesine doğru kaymaya başlıyor kullanıcılar. Bunları forumlara alıştırmak okur/yazar yapmak çok zor.
[-] Aşağıdaki 1 kullanıcı LojikProb kullanıcısının mesajını beğendi:
  ? Hellstein26
(13-03-2021, Saat: 03:00)LojikProb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Türkiye'nin en popüler forumları bile öldü. Bazıları kapandı, unutulup gitti. Diğerleri ise yıllar geçtikçe çökmeye devam ediyor. Instagram ve Tiktok'un zeka seviyesine doğru kaymaya başlıyor kullanıcılar. Bunları forumlara alıştırmak okur/yazar yapmak çok zor.

Aynen, bir de forum tr gibi forumlarda bakacak olursan üyeler zaten bottan hallice. Adamlar mesaj olsun, forum aktif kalsın diye boş beleş mesaj atıyor günde 100 küsür. Bunu bot da yapar. Keşke o kadar kasmasalarmış Smile Big Grin
Benim içim rahat burası bulunsun bi zamanlar SF vardı ne oldu ya kapanmış demesinler diye açık tutuyorum

Now my inner dialogue is heaving with detest
I am a martyr and a victim and I need to be caressed
I hate that you negate me, I'm a ghost at beck and call
I'm failing and placating, and berating myself for staying

I'm a fool.
Ah, I'm a fool.
(Önceki mesajımın daha detaylı hali)
S-F'nin kitlesini kaybetmesinin sebebi sadece forum sistemlerinin bitmesi değil aynı zamanda Flash'ın bitmesiyle de alakası olduğunu düşünüyorum.
Bir eleştiri aynı zamanda; forum sistemleri insanların bir çatı altında kendi kendine editör olmasına olanak sağlıyordu. Nasıl şuan YouTube insanların kanal sahibi olmasını sağlıyorsa forumlarda da
aslında kısa yoldan para kazanmadan senin editör olup bir kitleye ulaşmana olanak tanıyordu ve bu olay bence çok güzeldi.

Özenle hazırlanan konular, içerikler kaliteyi doğuruyordu. Mesela forum kültüründe çok fazla random veya saçma sapan küfürlü yorumlar seviyesiz yorumlar görmezdik herkes düşünerek yazardı yorumlarını.
Bence forum sistemleri insanlığın çoğuna zahmetli ve yorucu geldiği için demode sayıldı. Aynı hypercasual oyunların daha çok kitleye ulaşması gibi, TikTok, Insta ve WP gibi platformlar hem kullanıcı dostu değil hem de ciddi gizlilik sorunları olmasına rağmen insanlar sırf popüler diye kullanmaya devam ediyorlar. Zorunda olmasam açıkçası ne insta kullanırım ne wp. Aktif bir oyun forumu bulabilseydim orada vakit geçirirdim ama bana uygun
aktif bir forum bulamıyorum fakat DC grupları var ama biliyorsunuz ki DC'de ister istemez forum mantığı işlemiyor orada insanlar kendi yazılarını,incelemelerini vs. bir konu başlığı altında paylaşamazlar bu yanını pek sevmem.

Artık uzun yazıları da okuma olayımız iyice azaldı. Açıkçası uzun uzun yazmayı da özlediğim için de biraz uzattım diyebilirim.
[-] Aşağıdaki 2 kullanıcı Fatalem kullanıcısının mesajını beğendi:
  ? Visual917, Hellstein26
Hayatımız 280 karakter ile 1080x1080 piksellik fotolara hapis oldu vallaha. Bunlar hep planlı işler milleti okumaktan soğutmak için

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi